MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје
ИНСТИТУЦИИ

  

Времето во Скопје
Прогноза
                    
АКТУЕЛНОСТИ
СЕ ОДРЖАА ПРВИТЕ МЕЃУНАРОДНИ ТУРНИРИ ВО ГОЛБАЛ И ВО ШОУДАН 09.10.2017
Во организација на спортското здружение на слепи и слабовидни „Феникс“ од Скопје, со поддршка на Град Скопје, на 07.10.2017 година,сабота, во двете училишни спортски сали на СУГС „Михајло Пупин“ (коишто се опремени со спортска опрема и реквизити по сите Европски и светски стандарди за одржување на ваков тип меѓународни турнири), се одржаа првите меѓународни турнири во голбал и во шоудаун во Скопје. На турнирот во голбал учествуваа вкупно 5 еки ...   повеќе
НАСТАП НА ГРАДСКИОТ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ 09.10.2017
Утре /10.10.2014 година, вторник/, по повод празникот 11 Октомври, со почеток во 17:30 часот, од Музеј на град Скопје кон улица „Македонија“ па се до плоштадот „Македонија", Градскиот дувачки оркестар ќе одржи променаден концерт со познатите музички дела, таканаречени „Чекорници“. На оваа музичка променада, членовите на оркестарот ќе ги изведат следниве дела: ...   повеќе
13. БЕЛА НОЌ 2017 06.10.2017
Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што ќе се одржи, утре /7 октомври, сабота/, ќе има квалитетна програма којашто посетителите ќе може да ја видат на неколку точки во градот. Како и изминатите години ќе има изложби, концерти, перформанси, бесплатен филмски маратон во Кино Милениум... и музички спектакл. Во галеријата на Младинскиот културен центар ќе биде поставена изложбата на графики од генијалниот Салвадор Дали, „Поме ...   повеќе
Во рамки на проектот Креарт (CreArt)
ПОВИК ЗА ИНТЕРЕС ЗА РАБОТЕН ПРЕСТОЈ НА УМЕТНИЦИ ВО ВАЉАДОЛИД, ШПАНИЈА 29.09.2017
Град Скопје се вклучи како партнер во европскиот проект на мрежата Креарт (CreArt - http://creart-eu.org) поддржан од програмата на Европската комисија „Креативна Европа“. Во рамките на проектот објавен е повик за интерес за работни престој на уметници во културна институција во Ваљадолид, Шпанија. Работниот престој би се одвивал во периодот од 13 ноември до 14 декември 2017 година. ...   повеќе
ВЕЛОТУРА И КАФЕ НА УЛИЦА ЗА СТАРТ НА ЕВРОПСКАТА НЕДЕЛА НА МОБИЛНОСТ 2017
повеќе
КОМПЛЕТНО ИСЧИСТЕН УСЈАНСКИОТ КАНАЛ
повеќе
ЗАВРШИ ГОЛЕМАТА ЛЕТНА ЗАБАВА „СУПЕР СКОПЈЕ“
повеќе
НОВ ПАРК ЗА МИЛЕНИЦИ ВО НОВО ЛИСИЧЕ
повеќе
ВО ЗАВРШНА ФАЗА ПРОЕКТОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА УЛИЦАТА ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ
повеќе
ЦЕЛОСНО РЕКОНСТРУИРАНА УЛИЦАТА ВАСКО КАРАНГЕЛЕВСКИ
повеќе
СТАРНАВСКИ СЕ СПУШТИ НА ДЛАБОЧИНА ОД 240 МЕТРИ ПЕШТЕРАТА ВРЕЛО НА МАТКА
повеќе
Во текот на ова лето
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ВЛОЖИ 25,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА ОБНОВА НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА
повеќе
СКОПЈЕ ОДЛИЧЕН ДОМАЌИН НА УЕФА СУПЕР КУПОТ
повеќе
„ПИВОЛЕНД 2017“
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
22.10.2017 ПОВИК ЗА ИНТЕРЕС ЗА РАБОТЕН ПРЕСТОЈ НА УМЕТНИЦИ ВО ВАЉАДОЛИД, ШПАНИЈА

Facebook

Twitter

Youtube Channel

FUPOL

 

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 10108081