MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје
ИНСТИТУЦИИ

 

Времето во Скопје
Прогноза
АКТУЕЛНОСТИ
ПОСЛЕ ПОВЕЌЕ ДЕЦЕНИИ, ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА УЛИЦАТА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ 18.07.2019
Екипите на Град Скопје ја почнаа првата фаза од реконструкцијата на коловозот на улицата Индира Ганди, во општината Шуто Оризари. Оваа значајна сообраќајница ќе се обнови на должина од 1.100 метри, на потегот од раскрсницата со улицата Босна и Херцеговина и булеварот Словенија до улицата Бутелски венец. ...   повеќе
ПРИВРЕМЕН СООБРАЌАЕН РЕЖИМ НА ДЕЛ ОД БУЛЕВАРОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ 17.07.2019
Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи на дел од булеварот Партизански одреди, од денеска ќе се воведе привремен сообраќаен режим. ...   повеќе
„Дрисла“ се враќа на Град Скопје
ШИЛЕГОВ: ЗА СКОПЈЕ ЌЕ ПРАВАМ КОМПРОМИСИ СО СЕКОГО, НО СО СКОПЈЕ НЕМА ДА ПРАВАМ КОМПРОМИСИ СО НИКОГО 17.07.2019
Советот на Град Скопје денеска ја одржа петтата вонредна седница на која донесе одлуки со кои се поништија претходните договори и постапки за давање на депонијата „Дрисла“ под концесија и истата повторно станува јавно претпријатие кое е во надлежност на Градот Скопје. ...   повеќе
УТРЕ И ЗАДУТРЕ ГЛЕДАЈТЕ ФИЛМ НА ОТВОРЕНО ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ 17.07.2019
„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ се двата македонски филма што граѓаните ќе можат бесплатно да ги погледнат во киното на отворено, во Градскиот парк, како дел од програмата на Самрленд 2019. ...   повеќе
СЕ РЕКОНСТРУИРА УЛИЦАТА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
повеќе
ИСЦРПЕНИ СРЕДСТВАТА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЕЛЕКТРО ТРОТИНЕТИ
повеќе
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА СТАЦИНАРОТ ВАРДАРИШТЕ
повеќе
ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА ИЗРАБОТКА НА ИНФРАСТРУКТУРЕН ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА ТУНЕЛИТЕ ПОД СКОПСКОТО КАЛЕ
повеќе
ШИЛЕГОВ: АСУЦ „БОРО ПЕТРУШЕВСКИ“ КОНЕЧНО ИМА СПОРТСКА САЛА
повеќе
СКОПЈЕ ГИ ПРЕЧЕКА ШАМПИОНИТЕ
повеќе
НОВА МОДЕРНА И ЕНЕРГЕТСКО ЕФИКАСНА ФАСАДА И ЗА СУГС „ЦВЕТАН ДИМОВ“
повеќе
СКОПЈЕ КОНЕЧНО ДОБИВА НОВ ТЕМАТСКИ ЗАБАВЕН ПАРК
повеќе
ПО 50 ГОДИНИ СРЕДНОТО ХЕМИСКО УЧИЛИШТЕ ВО СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИЕ НОВА МОДЕРНА ФАСАДА
повеќе
ДЕНОВИВЕ ЗАПОЧНА РЕАЛИЗАЦИЈАТА НА ПРОЕКТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВ МОСТ НА ВАРДАР ВО АЕРОДРОМ
повеќе
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПЛАНОТ ЗА РЕКОНСТРУКЦИИ НА СООБРАЌАЈНИЦИ И ДРУГИ ГРАДЕЖНИ ОБЈЕКТИ ЗА 2019 ГОДИНА
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
30.11.2019 ЗАПОЧНА ПОСТАПКАТА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ЗА НАБАВКА НА ИНВЕРТЕР КЛИМА УРЕДИ
30.11.2019 СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ
30.11.2019 ГРАД СКОПЈЕ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИОНИРАЊЕТО НА ЧИСТЕЊЕТО НА ОЏАЦИТЕ ВО СКОПЈЕ
ПРОЦЕДУРИ И УСЛУГИ ЗА ЛОКАЛНИ ДАНОЦИ .

Facebook       Twitter        Youtube Channel

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 12964058