MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје

Најава за авторизирани лица
Корисничко име:

Лозинка:


Регистрирај се 
Ја заборавив лозинката


ИНСТИТУЦИИ

 

Времето во Скопје
Прогноза
АКТУЕЛНОСТИ
ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ НА БУЛЕВАР КОЧО РАЦИН И УЛИЦА ИНДИРА ГАНДИ 17.08.2019
Екипи на Град Скопје, вечерва од 19 часот, почнуваат со градежни активности за реконструкција на крстосницата на булевар Кочо Рацин со улицата 11 Октомври.(кај Црвен крст). ...   повеќе
СЕ РЕНОВИРА ВТОРИОТ КАТ НА ГРАДСКА БИБЛИОТЕКА „БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ“ 17.08.2019
Со цел овозможување подобри услови за работа и пружање квалитетни услуги на корисниците на Градска библиотека „Браќа Миладиновци“, Град Скопје периодов врши реновирање на вториот кат на оваа значајна градска културна установа. ...   повеќе
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА БУЛЕВАРОТ КРСТЕ МИСИРКОВ КАЈ БИТ-ПАЗАР 14.08.2019
Екипите на Градот Скопје денеска ја започнаа реконструкцијата на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков од раскрсница кај Судска Палата до клучката Бит-пазар во Општина Чаир. Увид во градежните работи на оваа делница изврши градоначалникот Петре Шилегов. ...   повеќе
НОЌНО РАБОТЕЊЕ СО ЗАСИЛЕНО ТЕМПО НА БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН 14.08.2019
Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до улицата Свети Кирил и Методиј во должина од 880 метри. ...   повеќе
ИНТЕНЗИВНИ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ ВО ТЕКОТ НА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВО СКОПЈЕ
повеќе
ПОЧИСТО СКОПЈЕ – ИМПЕРАТИВ И ДОЛЖНОСТ ЗА ГРАДОТ СКОПЈЕ И ЗА ГРАЃАНИТЕ
повеќе
ШИЛЕГОВ: ВО ИДНИНА НИТУ ЕДНО ДРВО НЕМА ДА БИДЕ ЗАРОБЕНО
повеќе
ШИМПАНЗОТО КОКО СЕ ВРАТИ ДОМА
повеќе
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА СТАЦИНАРОТ ВАРДАРИШТЕ
повеќе
ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА ИЗРАБОТКА НА ИНФРАСТРУКТУРЕН ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА ТУНЕЛИТЕ ПОД СКОПСКОТО КАЛЕ
повеќе
СКОПЈЕ ГИ ПРЕЧЕКА ШАМПИОНИТЕ
повеќе
СКОПЈЕ КОНЕЧНО ДОБИВА НОВ ТЕМАТСКИ ЗАБАВЕН ПАРК
повеќе
ДЕНОВИВЕ ЗАПОЧНА РЕАЛИЗАЦИЈАТА НА ПРОЕКТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВ МОСТ НА ВАРДАР ВО АЕРОДРОМ
повеќе
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПЛАНОТ ЗА РЕКОНСТРУКЦИИ НА СООБРАЌАЈНИЦИ И ДРУГИ ГРАДЕЖНИ ОБЈЕКТИ ЗА 2019 ГОДИНА
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
30.11.2019 ЗАПОЧНА ПОСТАПКАТА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ЗА НАБАВКА НА ИНВЕРТЕР КЛИМА УРЕДИ
30.11.2019 СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ
30.11.2019 ГРАД СКОПЈЕ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИОНИРАЊЕТО НА ЧИСТЕЊЕТО НА ОЏАЦИТЕ ВО СКОПЈЕ
ПРОЦЕДУРИ И УСЛУГИ ЗА ЛОКАЛНИ ДАНОЦИ .

Facebook       Twitter        Youtube Channel

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 13079296