MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје
Времето во Скопје
Прогноза
Архива на вести
Период: Клучни зборови
  Од:   До:   
П О К А Н А 18.09.2017
Утре /19.09.2017 година (вторник)/, во Салата на Кабинетот на градоначалникот на Град Скопје, во 11 часот, ќе се одржи конференција за медиумите, на која ќе бидат објавени деталите за претстојниот 11 по ред Фестивал на виното Вино-Скоп 2017, што ќе почне на 20 септември (среда). ...   повеќе
ПОКАНА 15.09.2017
Градот Скопје Ве поканува на почетокот на Европската недела на мобилност 2017, неделата посветена на одржливиот урбан транспорт, што е закажан за утре /16.09.2017 година, сабота/ во 10 часот, во Салата во Кабинетот на градоначалникот на Град Скопје. На почетокот на Европската недела на мобилност 2017 ќе присуствува градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски. ...   повеќе
ПОКАНА ЗА СЕДНИЦА НА СОВЕТ 11.09.2017
Утре /12.09.2017 година, вторник/ во 13 часот, Советот на Град Скопје ќе ја одржи својата 83-та седница. На седницата Советот ќе работи по следниот предложен дневен ред: - Усвојување на записникот од осумдесет и втората седница на Советот на Град Скопје ...   повеќе
ОДЛИЧНА ЗАБАВА НА БОЕМСКАТА УЛИЦА ВО ПРВАТА ВЕЧЕР ОД ЗАБАВАТА СУПЕР СКОПЈЕ 09.09.2017
Големата забава „Супер Скопје“ вчеравечер /08.09.2017 година, петок/ продолжи на Боемската улица во Дебар Маало, каде приутните се забавуваа со музиката на поголем број на домашни изведувачи. Оваа вечер за одличната забава, на сцената поставена кај Боемска улица 1 (кај гостилницата „Канцеларија“), се погрижија Влатко Илиевски, како и етно составите Фолтин и Синтезис. ...   повеќе
На 8 и на 9 септември
„СУПЕР СКОПЈЕ“ НА БОЕМСКА УЛИЦА 07.09.2017
Утре, 8 септември /петок/ и во сабота /9 септември/ големата летна забава „Супер Скопје“, којашто се одржуваше во текот на претходните три викенди, продолжува на БОЕМСКА УЛИЦА. Утре, 8 Септември /петок/, забавата ќе почне во 21 часот со настапот на Влатко Илиевски, а ќе продолжи со настапите на групите СИНТЕЗИС и ФОЛТИН. Бината ќе биде поствена на улицата „Боемска 1“ пред гостилницата Канцелари ...   повеќе
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...

| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 9997041