MK| EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Portali zyrtar i Qytetit te Shkupit
Institucionet
Koha ne Shkup
Parashikime
AKTUALITETE
DEMANT            19.06.2018
Qyteti i Shkupit i demanton akuzat e sotshme të Shoqatës për mbrojtjen e kafshëve "Anima Mundi", ku thuhet se në Propozim-ndryshimin dhe plotësimin e buxhetit të Qytetit të Shkupit për vitin 2018, që do të shqyrtohet në seancën e nesërme të Këshillit të Qytetit të Shkupit, anulohen të hollat e dedikuara fillimisht për stacionarin për kafshët endacake "Vardarishte". ...   më shumë
SHILEGOV U TAKUA ME GAZETARËT E RAJONIT PËR PROMOCIONIN E TURIZMIT            19.06.2018
Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov u takua me gazetarë nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Kroacia dhe nga Mali i Zi të cilët janë të specializuar për turizëm, dhe që janë në udhëtim informativ në vendin tonë. Udhëtimin e gazetarëve e organizon Agjencia për promocionin dhe përkrahjen e turizmit (APPT) e Republikës së Maqedonisë. ...   më shumë
BOJAN SEKULLOSKI NGA SHMQSH "RADE JOVÇEVSKI KORÇAGIN" DO TË GAROJË NË ADOBE CA KAMPIONATIN BOTËROR            14.06.2018
Për herë të parë këtë vit në Maqedoni u mbajt gara Adobe Certified Associate (ACA), në të cilën morën pjesë të rinj nga më shumë shkolla të mesme të Qytetit të Shkupit, por edhe studentë. Në finalen e sotme, fitore shënoi Bojan Sekuloski, nxënës i vitit të tretë në SHMQSH "Rade Jovçevski Korçagin", i cili do ta përfaqësojë vendin tonë në Florida, SHBA në kampionatin botëror Adobe Certified Associate dhe do të luftojë për titullin ACA më i mirë ...   më shumë
SHILEGOV NË SHËNIMIN E DITËS BOTËRORE PËR DHURIM TË GJAKUT            14.06.2018
Kryetari Shilegov sot e vizitoi Qendrën ditore për dhurim të gjakut në SHOH "Dare Xhambaz", ku Kryqi i kuq i Qytetit të Shkupit organizoi fushatë për dhurim të gjakut me rastin e 14 qershoritDitës Botërore të dhurimit të gjakut. ...   më shumë
DO TA PËRMIRLSOJMË KUALITETIN E UJIT NË LUMIN VARDAR DHE DO TË KONTRIBUOJMË PËR MBROJTJEN E UJËRAVE            14.06.2018
më shumë
JANË SHTERUR MJETET PËR SUBVENCIONE PËR BIÇIKLETA            07.06.2018
më shumë
KEMI ZGJIDHJE PËR PROBLEMIN E PARKIMIT NË MATKË DHE OFROJMË PËRMBAJTJE TË REJA PËR QYTETARËT            06.06.2018
më shumë
PRIORITET NË TRAFIK GJITHMONË DO TË KENË KËMBËSORËT, ÇIKLISTËT DHE TRANSPORTI PUBLIK, PARA AUTOMJETE            04.06.2018
më shumë
QYTETI I SHKUPIT THEMELOI NDËRMARRJE E RE PËR ENERGJETIKË            30.05.2018
më shumë
SHILEGOV: SIGURIA E PJESËMARRËSVE NË TRAFIK NUK KA ÇMIM PËR MUA            22.05.2018
më shumë
SALLA UNIVERSALE I KTHEHET QYTETIT            15.05.2018
më shumë
U MBOLL DRURI I TË DREJTAVE TË NJERIUT NË VENDIN E ÇOSETOS            10.05.2018
më shumë

Arkivi i lajmeve >>

Paralajmërime

     Facebook
  Twitter
  Youtube Channel

| Најава
Administrata |  Kontakt |  Pyetje |  Panorama
Vizitorë: 1194319