MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје
ИНСТИТУЦИИ

 

  

Времето во Скопје
Прогноза
АКТУЕЛНОСТИ
ИЗВРШЕНА ПРВАТА ФАЗА ОД АВИОНСКАТА ДЕЗИНСЕКЦИЈА ПРОТИВ ВОЗРАСНИ КОМАРЦИ 19.05.2019
Во раните утрински часови беше извршена првата фаза од авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Град Скопје. ...   повеќе
„СКОПЈЕ ЦВЕТА“ – ОТВОРЕН ШЕСТИОТ СКОПСКИ ЦВЕТЕН ФЕСТИВАЛ 18.05.2019
Љубителите на цвеќето денеска и утре ќе имаат можност да купат цвеќиња и цветни аранжмани, да добијат корисни совети, да се забавуваат и да се дружат на отворено во рамките на шестиот Скопски цветен фестивал што се одржува во вториот дел на Градскиот парк. Фестивалот почна со цветно дефиле со деца од предучилишните установи и од основните училишта што тргна од паркингот пред бараките на Град Скопје и се движеше по патеките во паркот. ...   повеќе
Матурска парада 2019
МАТУРАНТИТЕ ПО 13. ПАТ ГО ОДИГРАА КВАДРИЛОТ 17.05.2019
На плоштадот „Македонија“ денеска (17.05.2019 година, петок) се одржа „Матурската парада 2019 “, а матурантите од Скопје точно напладне, заедно со своите врсници од повеќе градови од земјава и од Европа, по 13. пат го одиграа танцот „квадрил“ на звуците на штраусовата опера „Лилјакот“. „Матурската парада“ ја отвори градоначалникот Шилегов. ...   повеќе
ВИКЕНДОВ ЌЕ СЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ 16.05.2019
Градот Скопје ги известува граѓаните дека првата фаза од авионската и терестричната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе започне на 18.05.2019 (авионско) и 19.05.2019 (терестрично), односно: ...   повеќе
Средба со градоначалникот на Подгорица
УЛИЦА ВО СКОПЈЕ ЌЕ ГО НОСИ ИМЕТО НА ГРАДОТ ПОДГОРИЦА
повеќе
„ДРВО ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ“ - НА НОВИОТ ДРВОРЕД НА КЕЈ ПОСТАВЕНИ ПЛОЧКИ СО ИМИЊА НА НОВОРОДЕНЧИЊАТА
повеќе
ЧАЛАЧЕ АСМАМА ТИРУНЕ ОД ЕТИОПИЈА ПОБЕДНИК НА 15-ОТ ВИЗ ЕР СКОПСКИ МАРАТОН
повеќе
ПОЕВТИНОТО ПАРНО ГРЕЕЊЕ ЌЕ ГИ ВРАТИ ИСКЛУЧЕНИТЕ И ЌЕ ДОНЕСЕ НОВИ КОРИСНИЦИ
повеќе
ДЕНОВИВЕ ЗАПОЧНА РЕАЛИЗАЦИЈАТА НА ПРОЕКТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВ МОСТ НА ВАРДАР ВО АЕРОДРОМ
повеќе
ГРАДСКИ ПАРК 2 ЌЕ НИКНЕ НА МЕСТОТО НА РАСЧИСТЕНАТА ДИВА ДЕПОНИЈА ВО КАРПОШ
повеќе
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ НАЗНАЧЕН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА НАЛАС
повеќе
ПОЧНА ДОСТАВАТА НА РЕШЕНИЈАТА ЗА ДАНОК НА ИМОТ И ФИРМАРИНА ЗА 2019 ГОДИНА
повеќе
ШИЛЕГОВ: ОВАА ПРОЛЕТ ЌЕ СЕ ЗАСАДАТ 1.200 ДРВЈА ВО СИТЕ СКОПСКИ ОПШТИНИ
повеќе
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПЛАНОТ ЗА РЕКОНСТРУКЦИИ НА СООБРАЌАЈНИЦИ И ДРУГИ ГРАДЕЖНИ ОБЈЕКТИ ЗА 2019 ГОДИНА
повеќе
ЗА ЕДНА ГОДИНА НОВИ 14,6 КИЛОМЕТРИ ВЕЛОПАТЕКИ ВО СКОПЈЕ
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
30.06.2019 РАСПИШАН ЈАВЕН ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ГРАЃАНИТЕ ЗА НАБАВКА НА ВЕЛОСИПЕДИ
30.11.2019 ЗАПОЧНА ПОСТАПКАТА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ЗА НАБАВКА НА ИНВЕРТЕР КЛИМА УРЕДИ
30.11.2019 СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ
30.11.2019 ГРАД СКОПЈЕ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИОНИРАЊЕТО НА ЧИСТЕЊЕТО НА ОЏАЦИТЕ ВО СКОПЈЕ
ПРОЦЕДУРИ И УСЛУГИ ЗА ЛОКАЛНИ ДАНОЦИ .

Facebook       Twitter        Youtube Channel

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 12729980