Сочувство до семејствата на настраданите во сообраќајната несреќа во Бугарија 23.11.2021

Градот Скопје изразува длабоко сочувство до семејствата на настраданите во страшната сообраќајна несреќа која ноќеска се случи во соседна Бугарија. Трагедијата која што се случи е огромна, нема зборови што можат да ја искажат болката и тагата за загубата на нашите сограѓани.
Сочувство до семејствата и роднините на настраданите утрово упати и градоначалничката Данела Арсовска.
На повредените патници им посакуваме брзо закрепнување.